معایب فرش گل برجسته

● سطح نا همسان فرش:

مهم‌ترین ایراد سطح ناهمسان فرش است. که موجب تمیزی دشوار و ماندن آلودگی در زمینه و عمق بافت می شود . اگر جنس الیاف فرش خوب نباشد در موقع نظافت به‌ سختی انجام خواهد گرفت. و ماندن مواد غذایی و گردوغبار در فرورفتگی‌های فرش در طولانی مدت باعث پوسیدگی ، کپک و رشد انواع باکتری و قارچ در گره های فرش می‌شود . با اینکه روز به‌ روز تولید فرش گل برجسته رو به فزونی است ،اما باید دانست که به علت ماندن آلودگی در فرش ، عدم ارتجاع پذیری الیاف ، عدم مقاومت در برابر فشار و غیره نمی توانند در محیط های پررفت و آمد قرار بگیرند. از همین رو نسبت با سایر هم نوعان خود عمر کمتری داشته و نیازمند مراقبت ویژه هستند.

پاک کردن لکه فرش ماشینی

● امکان تولید با الیاف بی کیفیت:

به علت استقبال زیاد افراد از این نوع فرش، شرکت‌های مختلف به عرضه این محصول پرداخته‌اند. و بعضی از آن‌ها برای پایین نگه داشتن قیمت، از الیاف نامرغوب استفاده می‌کنند. برای همین اگر در موقع خرید فرش دقت کافی را به خرج ندهید و یا تخصصی در شناختن فرش با کیفیت و بی‌کیفیت نداشته باشید، ممکن است فرشی بخرید که بعد از شست و شوی اول، برجستگی گل‌هایش از بین برود و زشت شود.

انواع نخ بافت فرش

● قیمت بالاتر:  قیمت بالاتر فرش های گل برجسته نسبت به فرش های ساده و بدون برجستگی.

عوامل موثر بر قیمت فرش

مزایای فرش گل برجسته

 

● زیبایی و ظرافت بی‌نظیر:

 مهم‌ترین مزیت فرش گل برجسته، زیبایی و ظرافت بی‌نهایت آن است. فرش‌های نقش برجسته به حدی چشم‌نوازند که از آن‌ها به عنوان تابلو فرش استفاده می‌شود.

● تراکم بالای گره‌ها:

 هم فرش‌های دستباف و هم فرش‌های ماشینی گل برجسته، تراکم زیادی دارند و به همین دلیل لطافتشان بیشتر از فرش‌های کم تراکم است. معمولا فرش ماشینی نقش برجسته ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ شانه است. که باعث می‌شود شباهت زیادی با فرش‌های دستباف گل برجسته داشته باشند.

● ماندگاری بالا:

مثل اکثر انواع فرش‌های ایرانی، الیاف به کار رفته در این فرش‌ها بسیار با کیفیت هستند. و در اثر شست و شو و در طول زمان ظاهرشان را از دست نمی‌دهند.(در صورت استفاده از الیاف با کیفیت که ما برای شما فراهم کرده ایم ).

شستشوی فرش

● تنوع زیاد:

استفاده از الیاف مختلف و باز بودن دست طراح در ایده پردازی برای این فرش‌ها باعث شده که تنوع فرش ماشینی گل برجسته بسیار زیاد باشد. غیر ممکن است که به دنبال رنگ، طرح و اندازه‌ای از این نوع فرش‌ها بروید و نتوانید محصول مورد نظرتان را با قیمت مناسب پیدا کنید.