۲. استفاده از فرش های طرح دار

اساساً فرش طرح افشان جذابیت منحصر به فرد و فوق العاده ای دارد. شما می توانید با استفاده از فرش طرح دار ظاهر متفاوتی را امتحان کنید. در مفهوم اتاق مینیمالیستی، نقوش فرش اتاق را زنده نگه می دارد تا فضایی که از آن استفاده می کنید یکنواخت به نظر نرسد.
علاوه بر این، استفاده از نقشه هایی که خیلی شلوغ نیستند، می تواند یک طراحی اتاق مدرن مینیمالیستی ایجاد کند. نقوش این فرش ها نیز راحت تر با تم اتاق مسکونی شما ترکیب می شود. سطح صاف با مواد اکریلیک این فرش را هنگام پا گذاشتن راحت می کند.

۳. به رنگ مبل دقت کنید

مبل یکی از چشمگیرترین وسایل اتاق نشیمن است. بنابراین قبل از انتخاب مبل باید ابتدا رنگ فرش را انتخاب کنید. در اصل، رنگ مبلی را انتخاب کنید که به رنگ فرش نزدیک باشد. با انتخاب رنگ های متناسب، اتاق شما مدرن تر به نظر می رسد.

۴. اندازه فرش و اتاق را تنظیم کنید

نه تنها در یک اتاق بزرگ، بلکه می توانید استفاده از فرش را در یک اتاق نشیمن کوچک نیز اعمال کنید. اگر اندازه اتاق کوچک دارید، می توانید فرش را به اندازه مبل اتاق نشیمن تنظیم کنید. اگرچه کوچک است، اما استفاده از فرش ها می تواند تصور یک اتاق بزرگ را ایجاد کند.
نکته کلیدی انتخاب یک فرش ساده و همچنین رنگ های خنثی است. در همین حال، اگر اندازه اتاق بزرگ دارید، می توانید از یک فرش استفاده کنید تا فضای مورد نظر شلوغ به نظر نرسد و محیطی باشکوه تر را ایجاد کنید.

۵. با جو اتاق تنظیم کنید

هر اتاق نشیمن مطمئناً دکوراسیون متفاوتی دارد. این امر بر اساس رنگ فرشی که استفاده می کنید تأثیر می گذارد. اساساً هر رنگی که استفاده می کنید می تواند حس یک اتاق را تغییر دهد.

اگر نور اتاق نشیمن به اندازه کافی روشن است، می توانید یک فرش تیره رنگ انتخاب کنید. در این میان برای ایجاد اتاقی آرام و گرم می توانید رنگ فرش را با رنگ دیوار و مبلمان موجود در آن تنظیم کنید.
همچنین اگر نور فضای شما مناسب نیست یک فرش رنگ روشن انتخاب مناسب تری است.